ХАРКІВ (QHA) -

Надзвичайна подія сталася в місті Балаклеї Харківської області. Підірваний арсенал. Місцеві жителі залишають район військової частини, де розташовувалися склади боєприпасів, — повідомив портал Головне.

— Взяли з собою пляшку води і документи і швидко з дому, — повідомляють жителі міста.

Мобільний зв'язок перевантажений або відсутній, стаціонарний — у деяких місцях відсутній. Мешканці будинків, розташованих поблизу від епіцентру вибухів, перечікують НП у бомбосховищах.

За інформацією місцевих жителів, у селищі Нафтовиків, яке знаходиться в безпосередній близькості від арсеналу, у місцевій школі розгорнуть евакопункт. Жителі направляються туди.

У самій Балаклеї оголошена евакуація. Частину жителів вивозять у напрямку с. Савинці.

За інформацією Міністерства оборони України, на місце події для надання допомоги і виявлення причин події вилетіла комісія на чолі з заступником Міністра оборони України генерал-лейтенантом Ігорем Павловським, офіцерами Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив про диверсію в Балаклеї.

— За попередніми даними (тепер уже за результатами слідчих дій) слідчо-прокурорської групи військової прокурори Харківського гарнізону та слідчого підрозділу СБУ в Харківській області (які знаходяться на місці події), у результаті диверсії сьогодні вночі о 2 год 46 хв на декількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові та артилерійські снаряди 125 і 152 мм) поблизу міста Балаклея в Харківській області стався вибух (виникла пожежа), що призвела до детонації боєприпасів.

Загальна площа арсеналу — 368 га та 138 000 тонн боєприпасів, — написав Матіос у Фейсбуці.

QHA стежить за розвитком ситуації.

ФОТО: інтернет

QHA