ХЬЮСТОН (QHA) -

Потужний ураган «Харві», який, як очікується, може призвести до серйозних руйнувань у Техасі, досягнув американського узбережжя, повідомляє BBC News.

Першим під удар «Харві» потрапило невелике техаське місто Рокпорт з населенням близько 7 тисяч осіб. В околицях цього міста вже зруйновано декілька будівель, всередині яких можуть бути люди.

Ще до того, як ураган набрав повну силу над материком, вітер почав валити дерева у Корпус-Крісті — найбільшому місті штату Техас з-поміж тих, що знаходяться на узбережжі. Зараз повідомляється, що там тисячі людей залишилися без електрики.

Коли ураган ще наближався до берега, йому було присвоєно четверту категорію за п'ятибальною шкалою Сафіра-Сімпсона. Швидкість вітру досягла 215 км/год. Тисячі жителів Техасу залишили свої будинки.

Губернатор штату Техас Грег Еббот звернувся з проханням про допомогу до федеральної влади, оскільки цей ураган може стати найгіршим, які накривали територію США за останні 12 років.

У Національному ураганному центрі попередили, що удари стихії можуть викликати небезпечні для життя повені у Х'юстоні і навколо нього.

Шторм може принести з собою 97 міліметрів опадів, вітер швидкістю 210 кілометрів на годину і штормові хвилі 3,5 метри заввишки, кажуть синоптики.

У Білому домі повідомили, що американський лідер ймовірно відвідає Техас на початку наступного тижня.

ФОТО: інтернет

QHA