МОСКВА (QHA) -

В уральському селі Басмановське Свердловської області згорів будинок, у якому народився перший президент Росії Борис Єльцин.

Пожежа сталася ще 26 січня, але повідомили про неї лише зараз. Передбачається, що загоряння виникло через несправність печі, яку залишили без нагляду.

За будинком наглядав сусід господарів, які виїхали в Тюмень. Він підтримував тепло у приміщенні, щоб не замерзли труби водопроводу. Він і помітив дим, коли вранці зайшов перевірити будинок, і відразу ж подзвонив пожежним.

— Повідомлення про пожежу надійшло о 06:40 ранку. На місце події виїхала чергова зміна з Бутки. На той час будинок вже сильно горів, врятувати його не вдалося, заявили у прес-службі МНС.

В ході пожежі вибухнув газовий балон, через це від будови залишилися тільки стіни.

Зазначимо, саме в цей будинок Клавдія і Микола Єльцини привезли сина Бориса, який народився 1 лютого 1931 року. Однак біографи першого президента Росії стверджують, що його сім'я жила там до народження дитини, а потім переїхала в сусіднє село Бутка.

Нагадаємо, Борис Єльцин був президентом РФ з 1991 по 1999 рік. Він був одним з двигунів перебудови і краху Радянського Союзу. Його президентство відзначилося з одного боку розквітом російської демократії, свободою слова, а з іншого — бандитизмом, чеченськими війнами, економічним спадом. Саме він привів до влади нинішнього главу Кремля Володимира Путіна.

Джерело: Znak

QHA