РІВНЕ (QHA) -

Наприкінці сесії Здолбунівської районної ради депутат Олександр Андріюк виступив за трибуною. Його насамперед хвилювало питання терапевтичного відділення Мізоцької лікарні, у якому, за рішенням головного лікаря Здолбунівської центральної районної лікарні, скоротили ліжко-місця. Проти цього виступав депутат Андріюк. Очевидно, його обурила позиція в цьому питанні голови районної державної адміністрації Сергія Кондрачука.

Сталося те, чого депутати-старожили не пам’ятають за часів попередньої влади — депутат вдарив керівника району. Потерпілий відразу ж звернувся до поліції із заявою. Сергій Кондрачук не тримає зла на депутата Андріюка, проте, запевняє, що як голова РДА змушений був відреагувати відповідним чином.

— Як голова РДА я вважаю, що оцінку діям депутата райради мають дати правоохоронні органи, які наразі відкрили кримінальну справу. Продовжую чекати оцінки діям пана Андріюка від керівництва його партії, а також депутатського корпусу Здолбунівської районної ради, розповів Сергій Кондрачук кореспонденту QHA.

Поліцією було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України. Слідчі встановлюють обставини події, опитують свідків.

Депутати районної ради, які стали свідками інциденту, засуджують дії колеги. Дехто натякав, що він має скласти депутатський мандат.

— Якщо кожен піде і почне бити чиновників? Це ж почнеться анархія. Саме це викликало шок. Були події набагато вищого емоційного рівня, під час Революції Гідності, але люди себе стримували, зазначає депутат Здолбунівської райради Юрій Шадий.

Олександр Андріюк (на фото справа) визнає, що вчинив негідно. Він вже попросив вибачення у Кондрачука на конференції. Обидва потиснули одне одному руки. Проте складати депутатський мандат Андріюк не збирається. Однією з причин конфліктної ситуації назвав те, що голова РДА не виконав гарантії щодо Мізоцького терапевтичного відділення.

— Наскільки я зрозумів, пропозиція про примирення була схвалена Кондрачуком. Він сказав, що зробить все, щоб виправити ситуацію, каже Андріюк.

— Ми потиснули руки на конференції та після нашої приватної розмови. Сподіваюся, що при наступній зустрічі теж потиснемо руки, але заява у поліції є. Якщо хтось думає, що може бити голову державної адміністрації в лице, а потім вибачатися із янгольським обличчям, то цього не буде! Хай правоохоронні органи та суд дадуть оцінку таким діям, — заявив Сергій Кондрачук.

За його словами депутати районної ради збирають підписи щодо засудження дій депутата Андріюка.

Варто зазначити, що це не перший подібний випадок на Рівненщині. В березні цього року депутат Дубровицької райради Валерій Салюта напав на голову району Сергія Киркевича. За версією останнього, причиною конфлікту могли стати бурштинові питання. 

QHA