ЛЬВІВ (QHA) -

2 січня біля міста Борислав на Львівщині в річку Тисмениця стався витік нафти зі свердловин часів Австро-Угорської імперії. Про це повідомили в департаменті громадського захисту Львівської обласної державної адміністрації (ОДА).

У департаменті відзначили, що забруднення річки масними плямами виявили близько 15:00.

На місце події виїхала комісія представників Дрогобицького управління водного господарства, «Дрогобичводоканал», Дрогобицької РДА та опергрупи Дрогобицького райвідділу ДСНС.

— Попередньо встановлено, що забруднення викликають старі австрійські нафтові ями в лісі на території Попелівскої сільської ради Дрогобицького району. Встановлено бонові загородження на потоці від свердловин і на річці для збору нафтопродукту і запобігання подальшого забруднення. Ситуація контролюється. Припинено забір води з водозабору «Ріпне», вода з якого подається до міста Борислав, додали у департаменті.

У ДСНС заявили, що наслідки ліквідуються, однак про площу забруднення складно говорити, оскільки річка проточна.

За попередньою інформацією, витік стався через підняття ґрунтових вод.

QHA повідомляло, що 17 листопада, в нічний час доби, на стоянці за заводоуправлінням Авдіївського коксохімічного заводу перекинувся бензовоз, в результаті події пошкодження отримали ще два автомобілі. Водій фури не впорався з керуванням.

Джерело: УНІАН

QHA