КИЇВ (QHA) -

Кілер, який застрелив екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова, мав при собі документи, які  засвідчують, що він є громадянином України, однак достовірність цих паперів перевіряється. Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу, передає корреспондент QHA.

— Обличчя (особа, — Ред.) кілера і його документи проходять перевірку, слідство обов'язково встановить, хто він є. За документами, він є громадянином України.

Разом з тим Юрій Луценко додав, що щойно буде отримана офіційна інформація, про це буде повідомлено громадськості, а до того часу будь-які "папірці, виявлені в його кишені" - є лише підставою для перевірки. Водночас він не уточнив ані ім'я чи прізвище, що вказані у виявлених документах, ані до якої саме організації, згідно посвідчення, належить кілер.

Генеральний прокурор також висловив здивування, що кілер взяв з собою службове посвідчення.

 — Взагалі-то я рідко зустрічав кілера, який брав б із собою посвідчення. Цей взяв. Тому я й кажу про можливість нової "візитки Яроша", яка була виявлена на місці події.

Відповідаючи на запитання про охорону вбитого, Юрій Луценко повідомив, що Денис Вороненков перебував під охороною однієї із спецслужб України, і саме цей охоронець поранив кілера (раніше у ЗМІ з'являлась версія, що то був приватний охоронець, – Ред.). Генпрокурор також повідомив, що прийняте рішення забезпечити охорону силами СБУ екс-депутата Держдуми РФ Іллі  Пономарьова та удови загиблого Марії Максакової (Ілля Пономарьов є ще одним свідком за тією ж справою, що і Денис Вороненков, і саме на зустріч з ним йшов сьогодні загиблий, – Ред.).

Як повідомляло QHA, сьогодні в центрі Києва з пістолета ТТ  був убитий екс-депутат Держдуми Росії Денис Вороненков. Під час стрілянини його охоронець і кілер отримали поранення. Кілер затриманий і перебуває у лікувальній установі.

Денис Вороненков давав свідчення в рамках справи про державну зраду, яку ГПУ вела проти колишнього президента України Віктора Януковича, та давав свідчення, які підтверджували факт російської збройної агресії протии України. Зокрема, він давав свідчення про те, що в лютому 2014 року Віктор Янукович звернувся до президента РФ Володимира Путіна із проханням ввести війська. Постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін тоді оприлюднив цей лист з трибуни ООН. У лютому цього року Віталій Чуркін раптово помер за нез'ясованих обставин.  Росія  спочатку  почала заперечувати факт наявності такого листа, але потім почала говорити, що то був не лист, а звернення.

Українське слідство розглядає дві версії вбивства Дениса Вороненкова: убивство, пов'язане зі справою про державну зраду Януковича, а також стосовно його причетності до справи контрабанди у РФ під прикриттям найвищих посадових осіб Росії.

QHA