СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Сьогодні о 7:30 ранку стався обшук у будинку Марлена Мустафаєва у Каменських дачах. Самого Марлена забрали по дорозі на роботу, повідомляє в Фейсбуці його дружина Софія Аіша.

Адвокат Еміль Курбедінов уточнив, що Мустафаєва доставили до центру протидії екстремізму. Обставини з'ясовуються.

Осман Арифм опублікував відео затримання.

— Озброєні люди в масках захопили і відвезли в невідомому напрямку людей, що стоять біля будинку Мустафаєва у Кам'янці. Там, де проводиться обшук! — пізніше повідомив Заїр Смедляєв.

За попередньою інформацією, серед затриманих — Осман Арифм, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Різа Ізетов, Меджіт, Алім Карімов, Валід Абу Фарід, Сейран Муртазаєв, Аблякім, Енвер, Кемал. Список уточнюється, пише громадська група Кримська солідарність з посиланням на цивільного активіста Назіма Шеіхмамбетова.

Нагадаємо, що 26 січня 2017 року по Бахчисараю прокотилася ранкова хвиля обшуків. Після того як співробітники ФСБ відвезли кримськотатарського активіста Сейрана Салієва, стало відомо про обшук в офісі кримських адвокатів Еміля Курбедінова та Едема Семедляєва.

Окупанти звинуватили Курбедінова в правопорушенні за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі у 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA