АЛЕППО (QHA) -

В рамках досягнутої угоди про режим припинення вогню в Алеппо з останніх підконтрольних сирійської опозиції районів вирушили перші автобуси з пораненими сирійцями в місто Ідліб, передає АА.

У колоні з 20 автобусів знаходиться приблизно 500 поранених, 50 з яких — у критичному стані.

Як повідомляє АА, на даний момент вже відомо, що колона пройшла через КПП військ режиму Башара аль-Асада у кварталі Рамус, один з останніх кварталів під контролем сирійських рятівників. За планом автобуси повинні подолати 4 кілометри режимної території шляхом на сірійське місто Ідліб.

При перетині КПП автобуси зазнали нападу, незважаючи на оголошений режим перемир'я. Нападниками виявилися проіранські шиїтські ополчення. В результаті нападу загинуло 4 цивільних. Колоні довелося на деякий час повернутися назад до району Рамус.

Нагадаємо, що саме шиїтські ополчення і сили Асада вперше порушили режим перемир'я, досягнутий вранці 14 грудня.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: АА

QHA