КЕРЧ (QHA) -

Фортеця Єні-Кале в окупованому Криму в Керчі закрили для відвідування через те, що там обвалилася кладка кам'яного склепіння центральної арки. Про це повідомили у прес-службі підконтрольного Кремлю Східно-Кримського історико-культурного заповідника.

Заборону на відвідування встановили «аби уникнути нещасних випадків при індивідуальному або груповому відвідуванні».

— Причиною заборони на відвідування пам'ятника османського зодчества стала надзвичайна ситуація 22 січня 2018 року: над вхідними воротами з південного боку («Керченські ворота») було зафіксовано появу тріщини, а за декілька годин — часткове обвалення обрамлення арки, — відзначили у прес-службі.

Наразі у фортеці ведуться роботи з обстеження та встановлення причин обвалу.

QHA повідомляло, що дернек кримських татар у Туреччині — Суспільство культури і взаємодопомоги кримських татар, направив звернення до міжнародних організацій і дипломатичних представництв різних країн світу у зв'язку із так званими реставраційними роботами у Ханському палаці в Бахчисараї.

Зокрема, звернення направлені в Організацію Ісламського співробітництва (ОІС), ЮНЕСКО, турецьку комісію ЮНЕСКО, Europa Nostra (Загальноєвропейська федерація асоціацій, створена з метою популяризації та захисту культурної спадщини та природного середовища Європи), турецький офіс Europa Nostra, делегації Туреччини у ЄС, до посольства Канади, Великобританії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литви, Естонії, Латвії, Румунії.

Нагадаємо, команда кримських адвокатів планує почати юридичну кампанію із захисту Ханського палацу в Бахчисараї.

Юристи захищатимуть культурну спадщину кримських татар від необґрунтованого посягання і мають намір звернутися до ЮНЕСКО.

QHA