СТАМБУЛ -

Лікарі, що працюють у передмісті Дамаска — Східної Гуті, поділилися з «Анадолу» (АА) спогадами про хімічну атаку чотирирічної давності, яка забрала життя 1400 сирійців.

Війська режиму Башара Асада 21 серпня 2013 року застосували хімічну зброю проти жителів і захисників підконтрольного силам опозиції району країни. У той страшний для Сирії день загинули здебільшого жінки і діти.

Східна Гута вже п'ять років живе в умовах блокади. Передмістя Дамаска відмовляються залишати до 400 тисяч жителів.

Кардіохірург Халіл Есмер в бесіді з АА зазначив, що хіматака 21 серпня 2013 року було не першим випадком застосування забороненої зброї в Східній Гуті.

— У цей день хімзброю в Східній Гуті застосовували вже вшосте. Однак ця атака стала найбільшою. Ми прокинулися о 02:00 ночі і спочатку не вірили у масштабність застосування хімзброї. Ситуація прояснилася через 15 хвилин, коли я побачив потік тих, що отруїлися, — згадує сирійський лікар.

Він розповів, що спочатку злякався за персонал:

— Це була драма. Я боявся втратити співробітників, один із яких незабаром помер. Ми були безсилі допомогти постраждалим і собі, але робили все, що могли. Вже вранці на зміну почуттю безсилля прийшло обурення, — зазначив Есмер.

За його словами, найбільше жителів передмістя обурювали безглузді розпитування американських політиків, які цікавилися у них причинами, за якими режим Асада застосував отруйну речовину.

— Якщо це був не газ зарин, то що? У чому причина масової загибелі людей? Нехай американці краще дадуть відповідь на ці питання! — пропонує лікар.

Торакальний хірург Самір Шамі зазначив, що дуже важко розповісти про пережите під час хіматаки.

— Лікарі, пересічні мешканці, рятувальники — всі ми намагалися допомогти, але були не в силах цього зробити. Діти гинули прямо на моїх очах, — згадує Шамі. — Наш медичний центр розташовувався в порівняльному віддаленні від району безпосереднього застосування хімічної зброї. Тому число постраждалих, які звернулися за допомогою, було порівняно невеликим — близько 630 осіб. На жаль, 35 з них ми не змогли врятувати, — визнав хірург.

Згідно з даними розслідування ООН, вночі 21 серпня 2013 року по населеним районам Східної Гути були випущені кілька ракет з боєголовками, які містили в цілому близько 350 літрів зарину — отруйної речовини нервово-паралітичного типу.

Фото, джерело: АА

QHA