КИЇВ (QHA) -

Комп'ютерні системи столичної енергокомпанії «Київенерго» зазнали хакерської атаки, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у прес-службі компанії.

— Ми зазнали хакерської атаки. Дві години тому змушені були вимкнути всі комп'ютери, очікуємо дозволу на увімкнення від служби безпеки, сказали у прес-службі.

Також невідомими хакерами була атакована комп'ютерна система державного банку «Ощадбанк», повідомляє джерело.

Працівники фінустанови розповіли, що буквально через кілька годин після відкриття їхні комп'ютери виявилися заблокованими, і вони не змогли обслуговувати клієнтів.

— Через пару годин після відкриття відділення у нас зависли комп'ютери і нас викинуло з внутрішньої програми. Клієнтів ми обслуговувати не можемо і говоримо всім, що стався технічний збій. В адмінку зайти не можна, але співробітникам сказали, що це хакерська атака і постраждав не тільки наш банк, але й інші банки, а також Укрпошта, сказав один з працівників.

За останніми повідомленнями ЗМІ, жертвами хакерського удару стали банки ТАСС, Ощадбанк, київський метрополітен, Південний, ОТП, Укрзалізниця, аеропорт Бориспіль, Епіцентр, Нова пошта, ДТЕК, Укренерго, Київенерго, Мережа заправок ТНК, ПБГ «Ковальська», ТРК «Люкс» (24 канал, радіо «Люкс» та ін.), «Антонов», Київводоканал, сайт «Кореспондент», сайт Кабміну, Lifecell, Київстар, Vodafone Україна, канал ATR, сайт Львівської міськради.

 

У Нацбанку зазначили, що на даний час посилено заходи безпеки і протидії атакам хакерів всіх учасників фінансового ринку.

ФОТО: інтернет

QHA