АНКАРА -

Ряд міжнародних гуманітарних організацій припинив свою діяльність у таборах мусульман-рохінджа у м'янманській провінції Аракан, повідомив агентству «Анадолу» глава Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Хла Кіо.

За його словами, гуманітарні організації прийняли це рішення з міркувань безпеки.

— Армія і буддистські націоналісти довгий час намагалися обмежити доступ міжнародних організацій в табори. Вони мають на меті створити в таборах нестерпні умови і підштовхнути араканських мусульман до заколоту, як це робили нацисти у своїх концтаборах, сказав Хла Кіо.

За його словами, влада М'янми намагається сформувати в регіоні умови для заколоту і тим самим переконати весь світ у тому, що араканські мусульмани є екстремістами.

— Крім того, влада М'янми хоче перешкодити доправці мусульманам гуманітарної допомоги і приректи їх тим самим на голодну смерть, додав глава ERC.

За словами голови ради, армія М'янми звинувачує представників гуманітарних організацій у порушенні місцевих законів.

Напередодні Всесвітня продовольча програма (WFP) повідомила про замороження гуманітарної діяльності в Аракані з міркувань безпеки.

Як повідомляло QHA, в ході операцій, що проводяться армією М'янми в Аракані під приводом боротьби з озброєними бойовиками, за останній тиждень загинуло кілька тисяч мусульман-рохінджа. Операції проводяться у 60 селах штату, десятки з яких уже спалені. Десятки тисяч араканців намагаються залишити регіон. Точна кількість загиблих встановити поки не вдається.

Найбільша хвиля насильства після 2012 року у М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддійських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Раніше прес-секретар Європейської ради мусульман-рохін'я (ERC) Аніта Шуг повідомила, що у штаті Аракан у М'янмі за останні три доби в результаті атаки військових загинуло від двох до трьох тисяч мусульман.

Рохінджа — етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан у XIX — початку XX століття британською колоніальною владою. При загальній чисельності близько півтора мільйона людей в даний час вони складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистська населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

Фото, джерело: АА

QHA