КАЛАНЧАК (QHA) -

Співробітники ФСБ затримали двох правозахисників з Кримської правозахисної групи в районі адміністративного кордону з окупованим Кримом, повідомила правозахисник Тетяна Печончик.

За її інформацією, затримання відбулося в нейтральній зоні.

— ФСБ затримала в нейтральній зоні на пункті пропуску Каланчак правозахисників, представників Кримської правозахисної групи Crimean Human Rights Group Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна. Вони поїхали на адмінкордон із окупованих Кримом, щоб провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку.

14:10 Стало відомо про третього затриманого — співробітника офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, повідомляє Hromadske.ua.

14:15 З'явилася інформація, що в даний час правозахисники утримуються на російському КПП в Армянську.

14:25 Затриманих утримують і допитують на пункті пропуску «Каланчак». Цю інформацію надала Кримська правозахисна група у Фейсбуці.

14:40 Заява про затримання правозахисників співробітниками російських спецслужб готується до офісу президента ПАРЄ Педро Аграмунта, повідомив народний депутат України і віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Георгій Логвинський.

15:20 В «Кримській правозахисній групі» відзначили, що правозахисники проводили моніторинг виключно з боку контрольованого прикордонниками України КПВВ і не перетинали пункт пропуску в бік окупованої території, тому затримання їх ФСБ окупантів може бути трактовано як викрадення.

— У планах членів КПГ не було перетину кордону з Кримом і вони проводили моніторинг тільки українського пункту пропуску. Досі залишається незрозумілим момент, яким чином вони опинилися на допиті у представників ФСБ Російської Федерації.

17:00 Усім раніше затриманим окупанти виписали штрафи згідно з 18.2 КоАП РФ (порушення прикордонного режиму — ред.). Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Нагадаємо, раніше міжнародна організація Freedom House стверджувала, що окупаційна російська влада силами своїх спецслужб формує в Криму територію, де не буде можливостей для захисту базових прав людини.

QHA