МОСКВА (QHA) -

Колишній глава «Нафтогазу», екс-керівник Держуправління справами Ігор Бакай затриманий у Москві.

Разом з ним затримано його помічника і бухгалтера. При цьому 31 жовтня помічника і бухгалтера відпустили зі слідчого ізолятора, а Бакай лишається під вартою.

Зазначається, що Бакая в Росії звинувачують у тому, що він обманним шляхом заволодів грошима сторонніх осіб. Зокрема, на екс-главу «Нафтогазу» надійшла заява від російського мільярдера Алішера Усманова, який нібито позичив Бакаю 9 млн доларів.

Нагадаємо, Ігор Бакай з 1998 по 2000 рр. був главою «Нафтогазу», з жовтня 2003 по грудень 2004 рр. керував Державним управлінням справами України. 2004 року Бакай втік з України через підозри у причетності до скоєння низки тяжких економічних злочинів. Через кілька місяців він спішно отримав у Росії паспорт громадянина.

Навесні 2005 року українські правоохоронці інкримінували Бакаю перевищення і зловживання службовими повноваженнями, незаконне відчуження державного майна. Зокрема до списку потрапили готелі «Дніпро» і «Україна», нерухомість національного комплексу «Експоцентр України» у Києві, кількох кримських оздоровниць. Встановлено, що Держуправління справами і його центральний апарат у зв'язку з цією незаконною діяльністю витратили понад 800 млн грн.

Після того, як Віктор Янукович став президентом України, всі звинувачення проти Бакая були закриті Печерським судом.

Джерело: ТСН

QHA