КЕРЧ (QHA) -

Екіпаж судна з українськими моряками на борту, яке стоїть у Керченській протоці, зійшов на берег. Про це повідомили у прес-службі "Прикордонного управління ФСБ по Криму".

— Згідно з поданою раніше заявкою, в період з 2.00 до 4.00 16 листопада стосовно судна «Моряк» і екіпажу успішно здійснений прикордонний, митний та інші види державного контролю на в'їзд у Російську Федерацію. Члени екіпажу, до складу якого входять вісім громадян Росії, двоє громадян України і один громадянин Сирії, зійшли на берег, йдеться у повідомленні.

Про тяжке становище екіпажу судна «Моряк» (ходить під прапором держави Палау) стало відомо напередодні. Судновласник кинув екіпаж напризволяще: не доправляв продукти харчування та засоби гігієни, заборгував близько 90 тисяч доларів зарплати.

За інформацією прес-служби "кримського прикордонного управління ФСБ", у важкому стані перебуває капітан судна його доправили на берег у Керченську міську лікарню. Заявка на прибуття екіпажу до Криму була подана лише ввечері 15 листопада.

Тим часом у благодійній асоціації "Ассоль", яка займається наданням допомоги морякам та членам їхніх сімей, які постраждали внаслідок форс-мажорних обставин, не прокоментували новину про екіпаж судна "Моряк".

Разом з тим стало відомо, що контракти моряків підписані з міфічною компанією Bexley Group, менеджер українська компанія «Посейдон», колективного договору на судні немає.

У документах, отриманих від капітана судна, зазначено, що всі розпорядження відправляються двома представниками судновласника: паном Чистяковим і паном Монастирським, з якими ось уже кілька днів безуспішно намагаються зв'язатися представники адміністрації прапора Палау.

Раніше QHA повідомляло, що судновласник кинув судно "Моряк" з дванадцятьма моряками на борту під Керчю напризволяще.

Судно вийшло 18 вересня із Севастополя в напрямку турецького порту Бандирма з вантажем льону вагою 1400 тонн. Коли судно дійшло до Босфору, від судновласника надійшло розпорядження прямувати до Керченської протоки.

QHA