КИЇВ (QHA) -

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) під керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) провели 16 обшуків у різних містах України в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння нафтою ПАТ «Укрнафта» на загальну суму понад 7,7 млрд грн. Про це повідомляє «Центр журналістських розслідувань» з посиланням на прес-службу НАБУ.

— Досудовим розслідуванням встановлено, що з березня по жовтень 2015 посадові особи низки підприємств, діючи за попередньою змовою спільно з посадовими особами ПАТ «Укрнафта», заволоділи майном зазначеного ПАТ (50% + 1 акція компанії належить НАК «Нафтогаз України») в особливо великому розмірі, — повідомили в НАБУ.

Дії зловмисників кваліфікуються за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Національне антикорупційне бюро України 7 грудня почало розслідування за фактами підкупу депутатів українського парламенту збіглим депутатом фракції «Воля народу» Олександром Онищенком, обвинуваченим у газових махінаціях і розкраданні понад 3 млрд гривень.

ФОТО: інтернет

QHA