КИЇВ (QHA) -

Українські прикордонники і співробітники Служби безпеки України не пустили до країни шість громадян РФ, які можуть бути військовими або причетними до діяльності незаконних збройних формувань. Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби.

— Вчора в столичних аеропортах співробітники Держприкордонслужби спільно з СБУ викрили 6 громадян Росії. Серед них знаходилися можливі військові Російської Федерації та особи, які мають зв'язки з НВФ і причетні до злочинного угрупування, пов'язаного з шахрайськими діями в банківській сфері. Всі росіяни намагалися потрапити до України, — повідомили у відомстві.

Так, в аеропорту «Бориспіль» під час оформлення рейсу з Мінська, прикордонники виявили 5 громадян Росії, під час огляду у кожного з них знайшли однакову суму коштів — по 100 тисяч рублів в однакових конвертах. При цьому всі п'ятеро метою перебування на території України назвали відпочинок.

— Під час спілкування відповіді чоловіків були характерні саме для військових або чітко проінструктованих людей, — підкреслює прес-служба.

До того ж у одного з громадян РФ співробітники СБУ виявили військовий квиток і жетон ЗС РФ. Всім цим громадянам РФ відмовлено у перетинанні державного кордону.

Крім того, ще одного громадянина Росії прикордонники спільно з СБУ викрили в аеропорту «Київ», який теж прилетів в Україну рейсом із Мінська. Під час перевірки правоохоронці встановили, що цей чоловік є головою ради директорів компанії, яка займається фінансуванням проектів в Росії та за кордоном.

З'ясувалося, що він має зв'язки з представниками формувань, які воюють на Сході України, — в його телефоні були знайдені відповідні контакти, він також був нагороджений медаллю «За повернення Криму» особисто міністром оборони РФ. Цьому громадянину Росії відмовлено в пропуску через державний кордон.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, увечері 11 січня працівниками Державної прикордонної служби України на контрольному пункті в'їзду-виїзду «Каланчак» був затриманий КамАЗ, який прямував з окупованого Росією Криму на територію Дніпропетровської області України. Причиною затримання було названо те, що під час обшуку транспортного засобу було виявлено докази відвідин ним окупованих районів Луганської та Донецької області в 2015 році. При цьому у прикордонників немає інформації про перетин адміністративного кордону в зазначений період цим транспортним засобом.

ФОТО: інтернет

QHA