ХЬЮСТОН (QHA) -

На хімічному заводі компанії Arkema у передмісті Х'юстона у Техасі через повінь може відбутися вибух. Оголошена евакуація населених пунктів у радіусі двох з половиною кілометрів від підприємства. Всі співробітники заводу вже евакуйовані. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії Arkema.

Згідно із заявою, через сильні зливи, викликані ураганом «Харві», територію заводу затопило, і електропостачання виявилося перервано. У результаті вийшла з ладу система охолодження вибухонебезпечних матеріалів. Тепер речовини можуть вибухнути і викликати масштабну пожежу. Високий рівень води на території, а також відсутність електрики не залишають жодних шансів запобігти катастрофі.

Керівництво Arkema запевняє, що робить все можливе для дотримання умов зберігання продукції та хімікатів, проте ймовірність вибуху на заводі оцінюється як реальна, у зв'язку з чим з підприємства вже евакуйовані 300 осіб.

«Харві» став найпотужнішим ураганом на території США за останні 12 років. Ураган забрав життя щонайменше 30 осіб, понад 30 тисяч евакуйовані. Збиток оцінюється у десятки мільярдів доларів. Синоптики порівнюють «Харві» з ураганом «Катріна», через який у 2005 році у Новому Орлеані загинули 1800 осіб

ФОТО: інтернет

QHA