КИЇВ (QHA) -

Кількість вантажівок, автоцистерн і поїздів, які перетинали неконтрольовану ділянку кордону між Україною і Російською Федерацією в зоні конфлікту на Донбасі, минулого тижня суттєво зросла, за деякими показниками – майже вдвічі. Такі дані зафіксовані в Звіті за 14-21 березня місії ОБСЄ, яка на запрошення російського уряду працює в пунктах пропуску Гуково і Донецьк (РФ).

Так, у порівнянні з попереднім тижнем, загальна кількість вантажних автомобілів збільшилася майже на 20% з 613 до 737 (209 пройшло через пункт в Гуково і 528 – через російський Донецк); 409 з цих машин в'їхали в Російську Федерацію і 328 в Україну. Більшість вантажівок мали українські номерні знаки, видані в Луганській області.

Також спостерігається збільшення майже вдвічі кількості автоцистерн, які перетинають кордон в обох напрямках з 26 до 50. На зафіксованих цистернах були нанесені написи українською або російською мовою "Пропан" і "Вогненебезпечно". Більшість автоцистерн мали знаки небезпеки – це вказує на те, що вони транспортували пропан або суміш пропану з бутаном.

У порівнянні з попереднім тижнем, майже на третину збільшилася кількість вантажних мікроавтобусів, які перетинали кордон: з 197 до 245. З них 118 їхали до РФ, а 127 до України. Спостерігалися мінівени переважно з українськими номерними знаками, виданими в Луганській області; однак спостерігачі нерідко бачили і мінівени, зареєстровані в Російській Федерації.

Місія також повідомляє про суттєве збільшення кількості вантажних потягів, що перетинали неконтрольований кордон залізничними коліями на північний захід від Гуково. За звітний тиждень місія зафіксувала 14 поїздів, які в' їхали в Україну з РФ, а також  9 потягів, які в'їхали до РФ. Така кількість поїздів помітно відрізняється від звичної кількості, зазвичай ця цифра вдвічі-втричі менша: скажімо, наприкінці лютого за тиждень до України в'їхало 4 потяги, і стільки ж виїхало.

Водночас місія в Гуково, як завжди, відзначила, що «візуальне спостереження не представлялося можливим через лінії дерев, розташованих між залізничними коліями і пунктом спостереження, а також у зв'язку з несприятливими умовами освітленості».

(Місія в російському Гуково вказує, що щоразу інформує СММ ОБСЄ в Україні про в'їзд поїздів до України, однак в СММ зазвичай кажуть, що не мають можливості відстежити ці поїзди через перешкоди в доступі з боку проросійських сепаратистів. – QHA).

QHA