РІВНЕ (QHA) -

Майже рік колишній прокурор Андрій Боровик пробув під вартою. Йому інкримінують кілька статтей Кримінального кодексу, серед яких найголовніша — це створення злочинної організації з незаконного видобутку бурштину.

Саме Боровика генеральний прокурор Юрій Луценко називав лідером «бурштинової мафії» на Рівненщині.

Затриманий головний фігурант справи був 4 липня 2016 року, коли в області проводили масштабну спецоперацію з більш ніж 120-а обшуками. У самого екс-прокурора знайшли золото, коштовності, готівку, колекцію коштовних годинників.

Разом із Боровиком тоді затримали ще кількох фігурантів зокрема підполковника СБУ та працівників Нацполіції. За них усіх була визначена застава за Андрія Боровика, наприклад, у розмірі 9 мільйонів 646 тисяч гривень. 

Юрій Луценко, перебуваючи у Рівному, казав, що засудити Боровика є для нього принципово важливим. Також він повідомляв, що обвинувальний акт стосовно «бурштинового» прокурора був направлений у Печерський райсуд м. Київ, але розглядати справу почали у Дарницькому райсуді.

Втім, всі фігуранти справи тепер опинилися на волі. Під вартою залишалися тільки прокурори Боровик та Топольський, які вже також вийшли під заставу. Для звільнення Боровика обрали заставу у мільйон гривень. 

Як заявила прес-секретар генпрокурор Лариса Сарган, правова кваліфікація та обсяг обвинувачення у справі рівненського екс-прокурора не змінювалися.

Із журналістами Андрій Боровик, виходячи із СІЗО, спілкуватися не захотів, лише зазначив, що пізніше дасть розгорнуту прес-конференцію.

ФОТО: bastion.tv

QHA