КИЇВ (QHA) -

Озброєний бойовик ДНР, «від якого пахло алкоголем», зупинив спостерігачів місії ОБСЄ на блокпосту поблизу Донецька, і пропустив далі лише після обшуку авто і рюкзака. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) за 15 січня 2017 року.

У звіті зафіксовані непоодинокі випадки перешкоджання роботі місії з боку сепаратистів.

14 січня озброєні чоловіки на блокпості в підконтрольному «ДНР» селищі Кремінець (16 км на південний захід від Донецька) пропустили патруль СММ тільки після того, як перевірили посвідчення особи і паспорти спостерігачів Місії, а також оглянули багажники автомобілів СММ. Місія поінформувала про це СЦКК.

У подібній ситуації члени патруля Місії опинилися й на іншому блокпості «ДНР» поблизу Кремінця, де озброєний член «ДНР», від якого пахло алкоголю, перевірив багажник і вміст одного з рюкзаків. СММ поінформувала про це СЦКК.

14 січня у Петровському озброєні члени «ДНР» повідомили СММ, що спостерігачам не дозволяється проходити до місця, де встановлена камера СММ, без супроводу. За 10 хвилин прибули члени «ДНР», котрі супроводжували патруль Місії до місця розташування камери СММ.

У звіті ОБСЄ також подається інформація про обстріли, зафіксовані камерами ОБСЄ, встановленими вздовж лінії розмежування. Зокрема вказується, що камера ОБСЄ поблизу Широкиного зафіксувала обстріл реактивними снарядами з південного сходу на північний захід (QHA: з напрямку обстрілу можна зробити висновок, що він почався з території, зайнятої сепаратистами, у бік території, підконтрольної українському уряду).

У ніч з 13 на 14 січня камера СММ у с. Широкине (16 км на схід від Маріуполя) зафіксувала вогневу активність, яка розпочалася двома активно-реактивними снарядами з південного сходу на північний захід. Потім камера зареєструвала загалом 14 трасуючих снарядів (7 — із заходу на схід і 7 — зі сходу на захід), а також 3 вибухи невизначеного походження — усі на північно-північний схід і північний схід від місця розташування камери. У ніч із 14 на 15 січня та ж сама камера зафіксувала вогневу активність у такій послідовності: 40 трасуючих снарядів із заходу на схід, 123 — зі сходу на захід, і ще два — із заходу на схід. Усі ці епізоди сталися на невстановленій відстані на північ від камери.

Нагадаємо, як повідомляло раніше QHA на початку січня 2017 року у Москві п'яний бойовик «ДНР» влаштував стрілянину, вбивши чоловіка і поранивши двох поліцейських. Після невдалої спроби втекти екс-бойовик спершу чинив збройний спротив, а потім наклав на себе руки.

QHA