ЛУГАНСЬК (QHA) -

Близько 100 бійців Нацгвардії прибули до селища Гірського Луганської області при повній амуніції — з щитами і кийками, де під мостом добровольці заблокували шлях залізничного складу з 56-58 порожніх вагонів, що везуть контрабандне вугілля до терористичної так званої "Луганської Народної Республіки".

— Добровольці не пускають вагони до "ЛНР". Вони заблокували один склад, що йде до "ЛНР". Вагони порожні, без вугілля. Імовірно, Нацгвардія хоче розблокувати шлях, щоб вагони повернулися до "ЛНР" вже завантажені товаром, — передає кореспондент QHA з місця подій.

Бійок і сутичок немає, ситуація відносно спокійна. На місце подій їдуть депутат Парасюк, представники Київського Автомайдану і сотники Харківської ДСО (цивільної самооборони). Позавчора туди приїжджав Семен Семенченко, але був недоступний для коментарів.

19.30 — На місце блокади виїхали кілька народних депутатів від парламентської партії Самопоміч і представники Автомайдану, щоб підтримати активістів. Про це в коментарі кореспонденту QHA заявив представник партії.

На даний момент силовики знаходяться неподалік від активістів і не вживають ніяких дій, коментарів журналістам не дають.

17.00 — Надійшла інформація, що прокуратура Луганської області відкрила слідство за фактом блокади залізничних колій на цій ділянці. Порушникам загрожує штраф або позбавлення волі строком до 3 років.

При цьому один із організаторів блокади Анатолій Віногродський зазначив в інтерв'ю Hromadske.ua, що якщо підрозділ прибув для затримання активістів, то це може послужити сигналом для всіх добровольців до початку дій.

— Заходи будуть адекватними. Ми вийшли на стадію, коли нашій Батьківщині необхідний захист. Ми попереджаємо, що ті люди, які знаходяться тут — це не всі сили, які знаходяться у Луганській і Донецькій областях, тому звичайна зачистка одного блокпоста буде сигналом для початку бойових дій. Ми розгорнемо партизанський рух на території окупованих і неокупованих частин України.

16.30 — Кореспондент QHA з місця подій передає, що, крім представників Нацгвардії, на місце прибуло і невідомий спецпідрозділ поліції нібито з Києва.

— Ні на шевронах, ні на погонах відзнак немає. Хлопці приїхали в чорному обмундируванні, — передає журналіст.

За словами ветеранів-добровольців, що прибули, спецпідрозділ з Києва готує провокацію.

16.15 — Добровольці почали будувати барикади з підручних засобів на ж/д шляхах. Блокують рух складу ветерани-добровольці "Айдара" і "Донбасу".

QHA