КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні характеризує ситуацію з безпекою в трикутнику «Авдіївка — Ясинувата — Донецький аеропорт» словом «критична».

Глава СММ ОБСЄ Олександр Хуг на скайп-брифінгу з території Донецької фільтрувальної станції, що постачає водою Донецьк, Ясинувату та Красногвардійський район Макіївки, повідомив про 11 тисячах випадків порушення режиму припинення вогню, зафіксованих спостерігачами з неділі.

Найбільшу стурбованість у місії викликала стрільба з РСЗВ (реактивних систем залпового вогню) у Авдіївці та Ясинуватій. Залпи лунали і в Горлівці.

— Жива картина відрізняється від сухих цифр статистики, — каже Хуг. — Там (у Авдіївці. — Ред.) є озброєні люди в безпосередній близькості один від одного. Вони використовують всі види озброєння, відчайдушно борючись за шматочки землі.

Глава місії попередив про реальну загрозу гуманітарної та екологічної катастрофи через безперервні поблизу Авдіївки бої.

— Обстріл руйнують важливі інфраструктурні об'єкти водо-, електро- і газопостачання. Ми бачили, що жителі Авдіївки залишилися без тепла, електрики і води через перебої в роботі фільтрувальної станції в Ясинуватій, — сказав Олександр Хуг.

Він також застеріг, що ситуація може погіршитися, якщо снаряд потрапить до резервуарів з хлором.

СММ ОБСЄ відзначає, що в середу і четвер в Ясинуватій спостерігалося відносне затишшя. Сторони припинили вогонь, щоб робочі полагодили важливі об'єкти цивільної інфраструктури.

— Ремонтні бригади з усією серйозністю ставляться до виконання своїх обов'язків. Вони чекають, що ті, кому належить контроль по обидва боки фронту, з аналогічним рівнем серйозності ставляться до виконання Мінських угод.

У звіті місії зазначається, що короткострокове призупинення насильства не було б можливим без допомоги Спільного центру з контролю і координації.

— До цього процесу особисто приєдналися два генерала ЗСУ та Російської Федерації. Їх бажання і можливість працювати спільно, координуючи дії з СММ ОБСЄ, говорить про те, що надія ще є, — підсумував Хуг.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій раніше повідомляла, що за станом на 8 годину ранку 2 лютого в квартирах жителів Авдіївки було тепло і вода. Температура повітря у квартирах підтримується на рівні 15-17 градусів. Воду подають за графіком із резервних запасів.

QHA