НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Угорщина закликала ООН провести розслідування щодо прийнятого Україною закону про освіту, аргументуючи це тим, що він порушує право на використання мови національними меншинами, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час свого виступу на трибуні Генеральної Асамблеї ООН, повідомляє «Укрінформ».

За його словами, український закон про освіту значно скорочує права на використання мов меншин, а також забороняє дітям до 10 років отримувати освіту рідною мовою.

Міністр зазначив, що закон «явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми», а в тому випадку, якщо ООН ігноруватиме це питання, закон взагалі здатний створити небезпечний прецедент.

— Ми наполегливо закликаємо верховного комісара ООН з прав людини почати розслідування у зв'язку із прийнятим законом в Україні і використовувати всі наявні засоби для припинення порушень прав меншин цим новим законом,  наголосив Сійярто.

5 вересня депутати Верховної Ради підтримали у другому читанні та в цілому законопроект «Про освіту» (№3491-д), який передбачає широку реформу освітньої галузі. Крім того, закон встановлює, що навчання в усіх українських школах (зокрема у місцях компактного проживання національних меншин к прикордонних територіях), починаючи з 5-го класу має відбуватися виключно державною мовою.

14 вересня міністри закордонних справ Угорщини, Болгарії, Румунії та Греції направили лист українському колезі Павлу Клімкіну, в якому висловили занепокоєння з приводу нового українського закону про освіту.

Із засудженням нового українського закону виступив парламент Румунії, який з цього приводу прийняв спеціальну декларацію. А президент країни Клаус Йоганніс через закон відклав візит в Україну.

QHA