АНКАРА (QHA) -

В окупованому Криму, де панує атмосфера звірств радянських часів після анексії Росією 2014 року, суспільство страждає від віктимізації. Одними з тих, кого слухають і чують найменше, стали студенти.

Після незаконної окупації вони також переживають кризовий час. На тлі того, що українська влада робали і робить різні заходи, щоб студенти не опинилися у скрутному становищі, студенти-іноземці зустрілися віч-на-віч як з великими труднощами, так і з бюрократичними перешкодами. Серед них опинилися і турецькі громадяни, які проходять навчання на півострові.

Як розповів один з турецьких студентів з кримськотатарськими корінням кореспонденту QHA, після переоформлення свого диплома на український зразок у Херсонській області, він виявив в Туреччині, що Рада з вищої освіти (YÖK) не вжила ніякої необхідної процедури з переводу студентів з таким документом. І це відбувається протягом уже майже трьох років окупації.

Незважаючи на те, що неодноразово надсилалися звернення в урядові структури Туреччини, жодної відповіді не отримано. Таким чином, як кримськотатарські студенти, так і турецькі, після отримання дипломів українського зразка, у зв'язку з тим, що Рада не прийняла жодного рішення, потрапляють у скрутне становище.

З одного боку, Туреччину, яка неодноразово заявляла про невизнання незаконної окупації Криму РФ, може очікувати скандал. Після загострення турецько-російських відносин у зв'язку з інцидентом із збитим Су-24 турецька влада надала всім турецьким студентам, які проходили навчання у Росії, можливість перевестися в турецькі вищі навчальні заклади. Так, турецькі студенти з окупованого Криму зі свідоцтвом російського зразка могли перевестися на факультет російської мови та літератури Стамбульського університету. Саме підтвердження інформації про те, що турецький університет приймає студентів з документами, врученими їм псевдовладою Криму, які офіційна Анкара не визнає, і може стати причиною гучного скандалу.

Причиною ще одного скандалу може стати і той факт, що Рада з вищої освіти не розробила процесу переведення турецьких студентів з офіційними і законними дипломами українського зразка.

Спроби агентства QHA зв'язатися з Радою з вищої освіти не увінчалися успіхом. За розвитком подій слідкуйте на нашому сайті.

ФОТО: інтернет

QHA