КИЇВ (QHA) -

Інститут філології та журналістики Таврійського національного університету (ТНУ) імені Вернадського, що працює на материковій Україні, ліквідував кафедру східної філології через недостатню кількість студентів.

Про це повідомила виконуюча обов'язки директора навчально-наукового інституту філології та журналістики ТНУ Світлана Кузьміна.

За її словами, на перший курс відділення кримськотатарської філології у 2017 році поступили 8 студентів, у 2016 році — троє.

— Університет був змушений провести реорганізацію. У результаті кафедра східної філології увійшла до складу кафедри зарубіжної філології, але зі збереженням відділення східної філології... На викладання кримськотатарської філології залишається одна ставка, а викладачів у нас двоє, — розповіла Кузьміна.

Викладачам ВНЗ також запропонували працювати на 0,75 ставки.

Кузьміна вважає, що проблема вирішилася б, якщо кримськотатарська мова та література викладалися на всіх факультетах університету.

Кримськотатарську мову та літературу вивчають також у Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка.

Таврійський національний університет імені Вернадського з 2016 року працює на материковій частині України. На базі університету створено один із 12 освітніх центрів «Крим — Україна», де кримські абітурієнти можуть отримувати українську освіту без здачі Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Як повідомляло QHA, 8 липня вступив у силу закон №2026-VIII, який дозволяє жителям Криму поступати до деяких вищих навчальних закладів на території материкової України без зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до закону, жителі Криму зможуть вступити до вузів у Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, склавши іспити з конкурсних предметів. Для таких абітурієнтів передбачена квота у тисячу місць, які український Кабінет міністрів розподілить між вузами зазначених областей.

Джерело: Крим Реалії

QHA