КИЇВ (QHA) -

Андрій Сибіга заявив, що минулого року кількість громадян Туреччини, які хочуть вчитися в Україні, подвоїлася.

— Освіта це дуже перспективний напрямок. В кінці минулого року ми побачили затребуваність української освіти для турецького споживача, для турецького студента. Ми зафіксували кардинальне зростання. З турецького боку майже подвоїлася кількість тих, хто бажає отримати вищу освіту в українських навчальних закладах.

За словами посла, усвідомлюючи позитивні тенденції у цьому напрямку, Україна і Туреччина забезпечать відповідну правову базу для цього.

Особливо важливо, щоб ми підвели під це відповідну правову базу. У нас завершився переговорний процес щодо узгодження меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Туреччини. Цього року ми плануємо фіналізувати цей процес, укласти відповідну угоду, і це створить додаткові можливості для студентів з обох боків здобувати освіту і користуватися цими перевагами.

Крім того, Андрій Сибіга заявив, що незабаром у турецьких університетах вивчатимуть українську мову.

Також ми зустрічалися з ректорами деяких навчальних закладів в Анкарі та досягли домовленості про те, що на одній із кафедр слов'янських мов буде введено вивчення української мови. Всі ці кроки сприятимуть подальшому поглибленому розумінню один одного.

Нагадаємо, раніше Андрій Сибіга наголосив на важливості кримськотатарської діаспори для українсько-турецьких відносин.

Ми продовжуємо добру традицію взаємодії з кримськотатарською діаспорою в Туреччині. За різними оцінками, у Туреччині проживає близько семи мільйонів кримських татар. Наприклад, коли ми проводимо зустрічі з українською громадою, там обов'язково присутні і представники кримськотатарської громади. Ми зустрічаємося, коли я відвідую регіони з представниками місцевих організацій кримськотатарського народу Дернек. Коли до Туреччини приїздить Мустафа Джемілєв, ми теж зустрічаємося, щоб обговорити наш порядок денного. Кримськотатарська діаспора справді є важливим мостом у наших відносинах і має суттєвий вплив у Туреччині, тому контакти триватимуть. Також хочу поінформувати, що у регіонах в організаціях кримськотатарського народу Дернек поруч із кримськотатарським завжди присутній і український прапор, розповів Андрій Сибіга.

QHA