ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Валерія Прокопенко працює веб-дизайнером. Професійну діяльність успішно поєднує із творчістю. Дівчина згадує, що художницею мріяла стати з дитинства, втім, консервативна думка батьків змусила дівчину отримати диплом спеціаліста зі зв'язків із громадськістю. Закінчивши художню школу, заняття образотворчим мистецтвом вона поки не переводить у професійну площину, а сприймає лише як улюблене хобі.

— Мені дуже подобається поєднувати різні матеріали. Я не прихильник якихось консервативних поглядів. Мені подобається експериментувати з матеріалами, це може бути кава, вино, що завгодно. Все залежить від настрою. Я не чекаю музу, якщо мені хочеться щось намалювати і хочеться це показати  я сяду і буду малювати, каже Валерія Прокопенко.

За словами художниці, створювати картини на газетних аркушах для неї не є чимось незвичайним:

Я дуже люблю читати друковану пресу, і в один із днів, коли я вчергове принесла додому газети, вирішила спробувати перетворити їх на художнє полотно. Я добираю тематичні статті. Наприклад, якщо мене турбує якась суспільно-значуща тема, то шукаю матеріал про події всеукраїнського значення та історичного масштабу,  розповідає Валерія Прокопенко.

Далі на газетний аркуш наноситься зображення за допомогою звичайної гелевої ручки, за бажання можна додати на картину яскравих фарб за допомогою акварелі. І ось, художній шедевр готовий.

Улюблена картина самої художниці — «Смарагдовий кіт із солодкою цукеркою». Валерія Прокопенко каже, що дуже любить море, але не хоче вдаватися до створення традиційних мариністичних зображень. У неї в уяві виник пухнастий кіт, який пов'язаний із морською безоднею кольором своєї вовни. Творче переосмислення у представленій експозиції отримали і події всеукраїнського рівня: війна на Сході країни, смерть Кузьми (фронтмена гурту «Скрябін»).

Ідеї ​​для наступних картин художниця бере з повсякденного життя. Головне: бути уважним і стежити за багатогранним навколишнім світом.

QHA