АНКАРА (QHA) -

Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар Туреччини отримало відповідь на своє звернення від ЮНЕСКО у зв'язку із так званими реставраційними роботами в Ханському палаці у Бахчисараї.

У повідомленні Кримськотатарського дернека повідомляється, що заступник генерального директора організації Мехтільд Росслер у відповідь на запит повідомила у листі главі Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Мукреміну Шахіну, що ЮНЕСКО пильно стежить за ситуацією навколо Палацу кримських ханів.

У листі наголошується, що ЮНЕСКО отримало звернення 5 січня.

— Хочемо Вас запевнити, що з огляду на Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, ухвалену у 1972 році, і Другий Протокол до Гаазької Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року, беремо до уваги ваше занепокоєння з приводу Ханського палацу. Згідно з параграфом №174 Керівництва з виконання Конвенції про охорону Всесвітньої спадщини ми детально вивчили інформацію, надану вами. Дякуємо вам за підтримку ідей всесвітньої культурної спадщини і запевняємо вас, що відповідні структури ЮНЕСКО стежитимуть за розвитком ситуації в Автономній Республіці Крим, яка є невід'ємною частиною України, — йдеться у листі.

Нагадаємо, Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар Туреччини звернулося до міжнародних організацій і дипломатичних представництв різних країн світу у зв'язку із так званими реставраційними роботами в Ханському палаці у Бахчисараї.

Звернення, зокрема, були спрямовані в Організацію Ісламського співробітництва (ОІВ), ЮНЕСКО, турецьку комісію ЮНЕСКО, Europa Nostra (Загальноєвропейська федерація асоціацій, створена з метою популяризації та захисту культурної спадщини та природного середовища Європи), турецький офіс Europa Nostra, делегації Туреччини в ЄС, до посольств Канади, Великобританії, Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литви, Естонії, Латвії, Румунії.

QHA