КИЇВ (QHA) -

Виставка про сприйняття дітьми анексії Криму відкрилася сьогодні, 13 березня, у Верховній Раді. Ініціювали виставку під назвою "Мій Крим" очима дітей України" громадські організації "Кримська Громада" і "Об'єднання Добровольців".

— Підготовка до цієї виставки почалася у Чернігові. 18 грудня, у День мігранта, був оголошений конкурс кращого малюнка. До конкурсу долучилося близько 600 дітей з усієї області. А коли стало відомо, що проходить такий конкурс, то почали надходити листи з Тернополя, Рівного, Миколаєва, Львова, з різних регіонів України. Було дуже складно обирати кращі роботи, тому що вони усі були дуже хороші і чуттєві. Насправді, той біль, який діти відчувають від втрати Криму, від анексії, від російської агресії, вона проходить крізь їхні душі та їхні серця. І це дуже видно на малюнках, — розповіла кореспонденту QHA Світлана Кузіна, глава громадської організації "Кримська громада".

У конкурсі брали участь як діти, які народилися на материковій частині України, так і ті, які змушені були покинути півострів через анексію.

— Брали участь і діти з Севастополя, Феодосії, Сімферополя. Це свого роду моніторинг того, як російська агресія впливає на душі наших дітей, на наше майбутнє. Мета цієї виставки — донести до всього суспільства, що потрібно робити більш потужні, але одночасно зважені кроки щодо повернення нашого Криму. Це — наша мала батьківщина, і нам її дуже не вистачає. Нам хотілося, звичайно, показати цю виставку в інших містах України, але для цього потрібно знайти фінансування. За державні гроші нам допомогли тільки зробити банер.

На жаль, народні депутати не поспішали відвідати виставку дитячих малюнків про Крим у Верховній Раді.

Нагадаємо, у Києві відкрилася фотовиставка "Кримська лінія вогню".

Раніше QHA повідомляло, що у столиці відкрили виставку популярного турецького художника Бедрі Байкама.

QHA