КИЇВ (QHA) -

У Києві відбулося жеребкування, що визначило, хто з 37 країн-учасниць «Євробачення-2017» виступить у першому і другому півфіналі, передає кореспондент QHA з місця подій.

Жеребкування проводили дві переможниці конкурсу — співачка Руслана, яка здобула перемогу на конкурсі 2004 року, і Джамала, яка підкорила Європу 2016-го.

— У той час, коли моя країна потребує підтримки, проведення конкурсу більш ніж важливе. Ми з нетерпінням чекаємо приїзду всіх гостей в Україну. Я переконана, що ви закохаєтесь у Київ, сказала перед жеребкуванням Джамала.

У першому півфіналі, який відбудеться 9 травня, братимуть участь 18 країн — Чорногорія, Фінляндія, Грузія, Кіпр, Португалія, Бельгія, Словенія, Швеція, Вірменія, Молдова, Чехія, Латвія, Албанія, Ісландія, Азербайджан, Греція, Австралія, Польща.

Ще 19 країн виступлять у другому півфіналі, який відбудеться 11 травня. Тут свої виступи покажуть представники Швейцарії, Македонії, Естонії, Ізраїлю, Болгарії, Мальти, Нідерландів, Сербії, Данії, Румунії, Росії, Сан-Марино, Литви, Хорватії, Норвегії, Білорусі, Угорщини, Австрії, Ірландії.

З кожного півфіналу до фіналу, який проходитиме у столиці 13 травня, відберуть по 10 країн.

Також у фіналі виступлять країни «Великої п'ятірки» — Франція, Німеччина, Італія, Іспанія, Великобританія. Україна як приймаюча країна, автоматично проходить у фінал. Однак вона зможе голосувати у другому півфіналі.

Варто зазначити, що під час оголошення результатів жеребкування для Росії в залі ніхто не аплодував.

Цього року свою участь у Євробаченні підтвердили 43 європейських країни, що є абсолютним рекордом за всю історію конкурсу.

Як повідомляло раніше QHA, 30 січня Україна затвердила слоган і логотип «Євробачення-2017». Слоганом пісенного конкурсу стала фраза Celebrate Diversity, що перекладається як «Шануймо різноманітність». В основі логотипу — традиційне українське намисто, яке символізує те, що всі ми унікальні, і нас об'єднує любов до музики.

Нагадаємо, пісенний конкурс «Євробачення-2016» у Стокгольмі виграла кримськотатарська виконавиця Джамала з піснею, присвяченою Депортації кримських татар з Батьківщини — «1944». За результатами голосування національних журі країн-учасниць «Євробачення» і смс-голосування глядачів Джамала набрала 534 бали. Україна отримала право організувати «Євробачення» 2017 року як переможець конкурсу.

ФОТО: інтернет

QHA