ОДЕСА (QHA) -

Після теплого прийому у столиці експонати з колекції We art museum показали одеській публіці.

— Напередодні прийдешнього Східного Нового року в Одеському музеї західного і східного мистецтва ми святкуємо "Повернення самурая". Назва виставки не випадкова. В кінці 2017 го року, який був оголошений Роком Японії в Україні, у Мистецькому Арсеналі в Києві проводилася виставка "Японія: уявний путівник". Цією виставкою ми знайомимо одеситів і гостей міста з японською культурою і, таким чином, підбиваємо підсумки Року Японії в Україні, каже куратор проекту Олександр Вазилов.

Він вважає це унікальною можливістю познайомити Одесу з витворами японських художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

На виставці буде представлено близько 50 ксилографій укійо-е (картини тлінного світу) ХІХ століття з п'яти різних серій.

Також на виставці експонуються фаянсові вази ХІХ століття знаменитих японських майстерень Сацума, прикрашені яскравими розписами і позолотою. На контрасті з цими ошатними виробами в експозиції можна буде побачити і традиційну японську кераміку ХХ століття, виконану за принципом "вабі-сабі".

Прості, лаконічні форми, "продумана недбалість", яка перетворює удавані дефекти глазурования і випалу на елементи декору, спокійні, природні кольори — все це робить японську кераміку дуже популярною в усьому світі.

На виставці "Повернення самурая" представлено близько 70 експонатів. Більшість з них у музеї демонструється вперше.

Виставка триватиме до 11 березня.

 

QHA