ОДЕСА (QHA) -

Перша частина Морського фестивалю пройде 24 і 25 червня - в День моряка. Друга відбудеться 2 липня - в День Військово-морського флоту України.

- «Морське неділя» - це традиційний пікнік для сімей моряків та їхніх друзів до Дня моряка. Це такий собі «День подяки»: сім'ї дякують морякам за нелегку працю, моряки дякують своїм сім'ям за терпіння, а морю - за удачу, - каже Ганна Муругова, представник фонду допомоги морякам «Ассоль».

На відкритті фестивалю Одеська національна морська академія і Морський ліцей влаштували публічну презентацію прикладних напрямків морської справи, такелажну справу, судноводіння, суднобудівництво.

Також, на Морському фестивалі у кожного хлопчика буде можливість пройти ритуал - посвячення в юнги. Для цього, просто на фестивалі можна буде навчитися в'язанню морських вузлів, дізнатися ази абетки Морзе, запам'ятати основні корабельні сигнали, зробити кораблик своїми руками і створити свій особистий маяк. Всі, хто виконає умови ініціації, отримає гюйс і посвідчення юнги.

В рамках фестивалю проходить відкритий міський арт-конкурс «Якір». Полотно для художників буде розміром 1,5 метри. Роботи можуть виконуватися в різних жанрах, стилізації і техніках, але повинні бути в тематиці: «Одеса - Море - Любов».

- Поки це буде 10-15 якорів на спеціальних підставках. Щороку колекція буде поповнюватися. Вона буде переїжджати в інші міста і країни, представляти наших художників, - каже Віолета Велієва, організатор Одеського морського фестивалю.

Мета конкурсу - привернення уваги туристів до Одеси, прояв особливої ​​любові одеситів до свого міста і моря, як джерела натхнення.

У ньому візьмуть участь не лише відомі українські та одеські художники, а й прості одесити.

Відзначимо, що в минулому році на Дерибасівській учасники та гості міста в рамках Морського фестивалю встановили національний рекорд України «Найдовший живий ланцюг з людей в тільняшках», довжиною 380 метрів.

QHA