ОДЕСА (QHA) -

«Одіссея Донбас» — це художній проект, що розповідає історії великих і малих міст Донбасу. Автори проекту: Дарина Цимбалюк, Юлія Філіп'єва та Віктор Засипкін.

В Одесі ми збираємося говорити про дім, який багатьом довелося залишити на Донбасі, і про те, чим дім є для кожного з нас. Щоб зібрати ці історії, з 13-го по 25-е серпня ми проведемо ряд інтерв'ю. Кожне інтерв'ю займе від 45 до 90 хвилин і буде записане на диктофон, говорить Юлія Філіп'єва.

Перед інтерв'ю кожен учасник заповнює невелику анкету для дозволу використання матеріалу задля реалізації арт-проекту. А під час інтерв'ю кожен опитаний малює план-схему свого будинку-квартири, залишених на Донбасі.

— Малюнок дуже важливий, тому що саме він є візуальною основою проекту. Після проведення інтерв'ю малюнок адаптується і використовується для створення інтервенцій у спальних районах Одеси, зазначає Дарина Цимбалюк.

Ці інтервенції стануть частиною Одеської бієнале сучасного мистецтва (26.08-30.09.2017). Малюнок квартири буде зроблений на асфальті. Оброблений аудіозапис також буде доступний слухачам.

Нагадаємо, перша експозиція проекту «Одіссея Донбас» була представлена ​​у Мистецькому Арсеналі в рамках виставки «Як тебе звуть?» у грудні 2016 року.

ФОТО: проект «Одіссея Донбас»

QHA