КИЇВ (QHA) -

У столиці 6 квітня відбувся допрем'єрний показ музичного документального фільму українського режисера Анни Акулевич Jamala.UA. На показ прийшло чимало відомих людей, серед яких, звісно, були представники кримськотатарського народу, зокрема глава Меджлісу Рефат Чубаров, члени Меджлісу Гаяна Юксель, Різа Шевкієв, Ескендер Барієв та інші.

Картина підіймає завісу над звичним сценічним і телевізійним образом зірки, дозволяючи побачити людину з характером і принципами, сумнівами і незадоволеністю собою, слабкостями і ніжністю, але завжди віддану справі свого життя — музиці, яка допомагає Джамалі залишатися вірною собі і долати будь-які перешкоди.

У фільмі Джамала не грає вона справжня, як і все, що її оточує. Саме ця справжність артистки заворожує і змушує захоплюватися нею та її професійною командою. У картині показані сцени виступів, залаштункової роботи, примірок, зустрічей з журналістами та дизайнерами.

Як розповів другий режисер фільму Олег Фіалко, головну героїню вибрали задовго до початку відбору на Євробачення. Велися переговори з інвестором з Німеччини, що виявив бажання взяти участь у створенні позитивного портрету України, в яку закоханий. За словами режисера, кандидатів на головну роль було багато, і здебільшого — непублічні люди. Однак зрештою обрали Джамалу — тоді ще не дуже відому співачку і при цьому непросту, багатогранну особистість. Такий вибір для інвестора спочатку був незрозумілим.

Ми сказали інвестору, що вона не тільки виграє Нацвідбір, але і саме Євробачення. Джамала уособлює собою жінку, яка не зупиняється. Також вона не була помічена в якихось «базарах» або скандалах, зазначив Фіалко.

За словами режисера Анни Акулевич, головною метою фільму було показати особистість, справа життя якої через складну політичну ситуацію перетворилася на певну місію — заявити про рідну країну і біль свого народу на весь світ. Вона розповіла, що кінострічка вже була протестована на іноземній аудиторії, яка не знала зовсім нічого ні про Євробаченні, ні про кримських татар, ні про саму Джамалу.

Їхнє сприйняття було для мене подарунком. Іноземців заворожила і енергетика, яку має Джамала, наголосила вона. Джамалі пощастило більше, ніж нам  вона знає свою історію. Якби українці так само любили свою країну, як Джамала поважає своє коріння...

Головна героїня фільму розповіла, що спочатку знімальний процес її напрягав, але ближче до фіналу Євробачення робота команди стала для неї непомітною.

Ми просто занурювалися у роботу і не бачили нічого. І це дуже добре помітно у стрічці. Ми ніби все одержимі цією ідеєю - зробити ще краще, зазначила вона.

Співачка вважає, що знімати фільм про неї як про музиканта рано, і зізнається, що соромиться цього.

Я дуже соромлюся того, що про мене зняли документальне кіно. Мені здається, що це якось занадто рано. Я тільки на початку свого шляху, мені хочеться ще багато всього розповісти своєю музикою, — зізналася Джамала.

Однак міністр культури Євген Нищук не погодився з такою позицією артистки він переконаний, що вона вже стала символом кримськотатарського народу.

Джамала несе певну місію зараз: вона стала символом кримськотатарського народу. А такі фільми це можливість відкрити світові не тільки себе і свій народ, але і певну проблематику, розповісти про біль і прагнення. І в контексті анексії Криму завдяки такій співачці вся Європа і весь світ дізналися про те, що відбувається в нашій країні,  зазначив міністр культури Євген Нищук, що також відвідав прем'єру.

Фільм Jamala.UA вийде в широкий прокат 13 квітня. Його можна буде побачити у 30 кінотеатрах Києва, Одеси, Харкова, Львова, Дніпра, Запоріжжя, Сум, Тернополя та інших міст України.

Нагадаємо, що 19 березня Джамала отримала перемогу у номінації «Гордість країни-2016» за версією журналу VIVA.

Як повідомляло QHA, співачка також стала абсолютним тріумфатором премії YUNA, перемігши відразу у трьох номінаціях: «Кращий соло-артист», «Краща пісня» («1944») та «Кращий дует» (дует із гуртом ДахаБраха, пісня «Заманили»).

Джамала збирається виступити у Києві 12 травня із грандіозним сольним концертом під назвою «I believe in U».

QHA