АНКАРА (QHA) -

6 жовтня у турецькій столиці Анкарі відбулося відкриття нового українсько-турецького арт-проекту «Орнаментальне ДНК» у Центрі сучасного мистецтва «CerModern».

Як передає кореспондент QHA, в офіційному відкритті виставки взяв участь Посол України в Туреччині Андрій Сибіга, який у своєму виступі наголосив, що виставка, у першу чергу, спрямована на те, щоб продемонструвати подібність між Україною та Туреччиною.

Для експозиції були виділені три зали, поділені за темами. Українська зала під назвою «Надія» представляє рушники з різних куточків України, турецька зала «Шлях» оформлена турецькими килимами, привезеними з різних регіонів Республіки, а третя зала — інтерактивна або медитативна.

— Для мене було важливо створити сучасний погляд на україно-турецький орнамент не просто як на традицію, а на певне об'єднання сакрального і заможного, урбаністичного і традиційного. Як давня культура впливає на наше сучасне життя, — зазначила куратор виставки Олеся Драшкаба.

Підготовлена ​​Посольством України в Туреччині, Українським кризовим медіа-центром та Центром сучасного мистецтва Анкари «CerModern» виставка «Орнаментальне ДНК» проводиться вперше в Туреччині. Планується також, що вона буде відкрита також у культурній столиці Туреччини — Стамбулі.

— На тлі політичної активізації не треба забувати про культурну складову, про поглиблення культурних зв'язків. Тому що наші турецький і український народи дуже близькі як географічно, так і історично. Наша головна мета — показати культурні зв'язки через орнаменти. І чим більше таких заходів, тим краще. Необхідно пропагувати Україну сучасну, модерну, технологічну. Нову Україну, — підкреслив другий секретар посольства України в Туреччині Богдан Коноплястий.

QHA