КИЇВ (QHA) -

Український мультфільм «Микита Кожум'яка», створений за підтримки Держкіно, за результатами першого уїк-енду, посів у латвійському прокаті друге місце, поступившись лише американському «Логану». Про це саме відомство повідомляє на сторінці в Facebook.

— На сьогоднішній день українську стрічку в світовому прокаті вже побачило більше 165 тисяч глядачів. Збори в Польщі перевершили навіть українські та склали 565 566 USD. Результати прокату в Туреччині трохи нижчі, але це все одно успіх для українського мультфільму — 169 228 доларів, — йдеться в повідомленні.

В Україні «Микита Кожум'яка» за перший вікенд зібрав понад 5 млн грн, а в цілому за період прокату — 12 млн грн (429,578 USD) і його побачили більше 200 тисяч українських глядачів.

«Микита Кожум'яка» був знятий українською анімаційною студією «Panama Grand Prix». Продюсер картини — Дмитро Бєлінський. Один із авторів візуальних спецефектів — Михайло Славов, який займався такими світовими релізами, як «Форсаж-6» і «Аліса в Задзеркаллі». Консультант з візуальних спецефектів — фахівець з комп'ютерної графіки Марк Пінхейро, попереднім проектом якого була «Гра престолів». Працювати над сценарієм допомагав Філ Паркер, який консультував авторів оскароносної анімації «Уоллес і Громміт і прокляття кролика-перевертня».

ФОТО: інтернет

QHA