КИЇВ (QHA) -

Українські художники взяли участь у створенні першого у світі написаного олією на полотні фільму «З любов'ю, Вінсент».

Кінострічку номінували на премію «Оскар». Кожен рух у фільмі — це нове полотно, яке художники писали виключно у стилі голландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога. Всього у фільмі використовували понад 60 000 картин.

«З любов'ю, Вінсент» є британсько-польським анімаційним біографічним фільмом, який розповідає про життя і загадкову смерть легендарного художника. За сюжетом, правду про смерть художника намагається з'ясувати син листоноші Арман Рулен. В дорозі Рулен зустрічає багатьох знайомих Ван Гога, що зійшли з його полотен. Кожен герой має свою неповторну рису, відбиту на полотні. І сам Арман Рулен — це однойменний портрет Ван Гога.

Зазначається, що за основу сценарію до фільму взяли близько 800 листів Вінсента Ван Гога.

До створення першого у світі написаного олією на полотні повнометражного фільму приєдналися художники з Києва, Львова, Одеси, Харкова та Дніпра, зокрема сестри-близнючки Катерина і Тетяна Очередько.

Раніше повідомлялося, що у музейному комплексі «Мистецький арсенал» у Києві відкрилася виставка «Бойчукізм. Проект "великого стилю"».

На виставці представлено понад 300 живописних, графічних і музичних робіт послідовників «бойчукізму» — Тимофія Бойчука, Василя Седляра, Івана Падалки, Софії Налепинської, Оксани Павленко, Антоніни Іванової, Миколи Рокицького, Сергія Колоса, Охріма Кравченка, а також роботи самого Михайла Бойчука — художника-монументаліста, представника «Розстріляного Відродження».

QHA