КИЇВ (QHA) -

На прес-конференції, що пройшла учора у столиці, обговорили всі деталі заходу. У цьому році на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах Україну представлять 2 фільми — «Кордон» і «Стрімголов», створені за підтримки Держкіно.

У головній конкурсній програмі фестивалю представлять «Кордон» режисера Петера Беб'яка, у програмі «Із Заходу на Схід» — фільм «Стрімголов» режисера Марини Степанської.

— Для нас дуже важливо інтегрувати український кінематограф у світ. Наша кіноіндустрія відроджується і набирає обертів. Цьому сприяє копродукція між Україною та Словаччиною, — каже міністр культури України Євген Нищук.

Кримінальний трилер «Кордон» заснований на реальних подіях, які відбулися на словацько-українському кордоні у 2007 році. Історія знята через призму сімей, причетних до організованої контрабанди. Фільм знімали на територіях України, Словаччини та Чехії. Участь у ньому брали відомі українські актори — Римма Зюбіна та Станіслав Боклан, а також Олександр Піскунов, Володимир Геляс, Макар Тихомиров та інші. Із словацьких акторів — Емілія Вашаріова, Томаш Масталір, Христина Канатова, Євген Лібезнюк, Андрій Хреков, Мілан Мікульчик і інші.

Фільм «Стрімголов» — один із переможців Восьмого конкурсного відбору Держкіно. Це історія про закоханих, які намагаються зробити складний вибір в умовах непростого часу. Антон — геній-музикант. Він повертається додому після навчання в Швейцарії та лікування від алкогольної залежності. Катя знімає кімнату на київській Троєщині та тільки шукає себе. Їх випадкова зустріч змінила все.

В індустріальній секції анонсують повнометражну ігрову картину режисера Романа Богданчука «Вулкан», також при фінансуванні Держкіно.

— Цього року на фестивалі наших фільмів значно більше, що свідчить про зростаючий потенціал українського кінематографа. Ми хочемо відкрити Україну світові, показати наші можливості та запросити до співпраці, — сказав голова Держагентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

Творці представлених фільмів сподіваються отримати гідні місця на конкурсі. Адже Міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах входить у топ-6 найпрестижніших кіноподій в Європі.

QHA