ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Фотороботи американського фотографа українського походження Саші Маслова вже побачив увесь світ, зазирнути у минуле тепер мають можливість і запорожці.

Щоб зібрати матеріал для створення фотопроекту, Саша Маслов об'їхав країни, де проходили бойові дії. Фотоапарат зафіксував не тільки військових, медиків і партизанів, але й простих жителів невеликих містечок, які перебували в тилу, коли на полі бою розгорталися криваві війни.

— Виставка побудована на особах, які зняті у домашній обстановці. Це ветерани Другої світової війни з різних країн у своїх квартирах. Це постановкові фото, напевне були пробники, і не з першого разу це все знімалося. На експозиції представлені фотороботи, де герої знімків ветерани військових конфліктів у Фінляндії, Америці, Японії, Канаді, каже Юрій Баранник, керівник галереї "Баранник".

Більшість фото портретні та інтер'єрні. Саме останній різновид архітектурної фотографії є ​​характерною професійною рисою художника. Саме за цими знімками колеги і шанувальники фотомистецтва дізнаються творчу підпис Маслова.

— На цій персональній виставці акцент зроблений не на саму війну і не на саму трагедію людей, а на те, яку роль війна зіграла в результаті у житті кожної окремої людини. І як вони усвідомлюють цю трагедію вже на завершальній стадії свого життя. Ознайомившись із різними історіями, можна співставити, як розвивалося життя людей у радянському контексті після війни або у європейських країнах, розповідає Марина Хліпон, представник компанії Art Management.

Відвідавши 21 країну, Маслов познайомився з більш ніж сотнею ветеранів. Втім, на експозиції представлено 22 фотографії, які максимально глибоко передають частинку історії життя кожного персонажа.

Представлені знімки це воістину європейський рівень. Кожна деталь, зморшка, предмети одягу на героях знімків було цікаво розглядати. Саме за такими дрібницями і складається враження про незнайомих персонажів фото, каже запорізький фотохудожник Євген Компанійченко.

Куратори проекту впевнені, що експозиція може викликати будь-які емоції, крім байдужості. Виставка вже була представлена ​​у 6 містах України, наступним регіоном стане прифронтовій Маріуполь.

ФОТО: інтернет

QHA