ЗАПОРІЖЖЯ (QHA) -

Учениця всесвітньовідомої майстрині народного малярства Катерини Білокур Ганна Самарська народилася на Київщині. У Запоріжжі свої роботи привезла вперше далекого 1973 року. Запорізькі художники кажуть, що Самарській у своїх роботах вдалося поєднати любов до Петриківського розпису та народного малярства.

— У Петриківський розпис Самарська внесла чимало своїх авторських художніх елементів. Картини писалися на зближених кольорах. Роботи вийшли не такі яскраві, як стандартна Петриківка, а вишуканіші. У них стала помітна художня глибина,  розповідає Інга Янкович, директор Запорізького обласного художнього музею.

Присутні на відкритті експозиції запорізькі студенти, майбутні художники, кажуть, що побаченими картинами задоволені. Свої професійні навички з Петриківського розпису планують удосконалювати. Адже вважають, що декоративно-орнаментальний народний розпис в Україні має перспективи розвитку.

 — Всі картини дуже яскраві, видно, що проведена копітка робота. Багато дрібних деталей. І взагалі мені дуже подобається Петриківський розпис, і я дуже хотів потрапити на цю виставку. Надалі я планую курсову роботу і диплом брати на тему «Петриківський розпис», каже Валентин Остащук, студент Запорізького педагогічесокго коледжу.

Незважаючи на поважний вік 75 років, Ганна Самарська продовжує активно працювати. За рік художниця створює 7-8 робіт. Натхнення черпає з навколишньої природи. Квіти традиційні персонажі її робіт. Пише вона їх з натури.

Вона (художниця,  ред.) пише на полотні. Пише олійними фарбами. Роботи свої намагається узагальнити однією назвою «Моя Україна». Тут квіти України, тут плоди України, тут краєвиди нашої милої України, зазначила Людмила Травень, провідний науковий співробітник Запорізького обласного художнього музею.

Творчий шлях Ганни Самарської продовжила її дочка Тамара Вакуленко. Жінка проводить майстер-класи з Петриківського розпису, тим самим заохочуючи українців до народного малярства.
 
ФОТО заглавн: Голос Запоріжжя

QHA