БУРСА (QHA) -

За організації Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у турецькому місті Бурса 15 січня відбувся концерт Метіна Батура і Мамеда Джафарова «Кримські пісні».

Концерт для приблизно 300 осіб, серед яких були як представники кримськотатарської діаспори, так і учасники філій Товариства у різних містах Туреччини, почався з показу документального фільму про лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Також кілька найяскравіших кримських композицій, зокрема і знамениту пісню «Ey Güzel Kırım» виконав хор при філії організації у Бурсі.

Над альбомом «Kırım Şarkıları — Crimean Songs» Метін Батур і Мамед Джафаров працювали приблизно два роки, як розповіли композитори кореспонденту QHA у червні.

— На жаль, кримськотатарська культура після всіх цих подій отримала сповна... Культура є важливим обличчям нації. І ми не діти втраченої культури. Ми провели всю цю роботу, щоб відтворити музичну культуру кримських татар і донести її до наступних поколінь, зазначив Батур, розповідаючи про основні цілі створення подібного музичного альбому.

Нагадаємо, що 7 січня в Національній бібліотеці Турецької Республіки пройшов захід, присвячений кримськотатарській поезії та літературі, організований Євразійським Союзом письменників і Генеральним центром Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар.

ФОТО: інтернет

QHA