АНКАРА (QHA) -

У суботу, 11 березня, у Національній бібліотеці ім. Юнуса Емре в Анкарі відбувся поетичний вечір пам'яті великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка.

До заходу долучилися посол України в Туреччині Андрій Сибіга, директор Національної бібліотеки Зульфі Томан, голова Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар Тунджер Калкай і член правління Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін.

На початку поетичного вечора прозвучали національні гімни України та Туреччини, після чого присутнім розповіли про життя Тараса Шевченка.

— Ми вперше вшановуємо пам'ять Шевченка в Туреччині. Необхідно, щоб це стало традицією. Наскільки цінний для Туреччини Юнус Емре, настільки ж цінний для нас Тарас Шевченко, — підкреслив український посол Андрій Сибіга.

Виступаючи перед гостями заходу, директор бібліотеки Зульфі Томан говорив про дружбу українського і турецького народів:

— Щоб народи були братніми, вони не зобов'язані бути схожими один на одного. Навіть якщо є між нами відмінності, ми можемо зміцнити нашу дружбу.

У цей вечір вірші Кобзаря прозвучали відразу на трьох мовах: українській, турецькій та кримськотатарській. Крім цього, для гостей були заспівані пісні на слова Тараса Шевченка.

І гості, і учасники поетичного вечора зійшлися на думці, що заходи подібного роду необхідно проводити якомога частіше.

QHA