АНКАРА (QHA) -

Турецький історик кримськотатарського походження Кемаль Карпат цього року був удостоєний президентської премії у сфері культури і мистецтва в Турецькій Республіці.

Церемонія вручення премії відбулася 28 грудня у президентській резиденції Реджепа Таїпа Ердогана за участю самого турецького лідера.

До заходу, крім представників культури і мистецтва, удостоєних премії, приєдналися міністри, представники ЗМІ та інші гості.

— Неможливо підтримувати незалежність тієї держави, яка не може розвиватися у сфері культури і мистецтва. І мова йде не тільки про культивування нових цінностей. Йдеться також про те, що необхідно розповідати і знайомити з тим, що у нас уже є, на глобальнішому рівні, надавати ще більше значення впливу цих цінностей, заявив у своєму виступі Ердоган.

Всі премії та нагороди представникам культури турецький президент вручив особисто. Серед номінантів опинилися Шенер Шен (кінематограф), Мустафа Кутлу (література), професор Ерол Парлак (музика) та інші.

Нагороди був удостоєний і турецький історик кримськотатарського походження за роботу у сфері соціальних наук та історії. Від його імені премію отримав професор, також кримськотатарського походження, Хакан Киримли.

Всесвітньовідомий турецький історик кримськотатарського походження (по лінії матері) Кемаль Карпат народився у Румунії 1923 року.

На його рахунку більше 150 наукових статей, 16 книг, які були перекладені 20-а мовами, і не одна премія за досягнення у сфері соціальних наук та історії. Свою наукову кар'єру Карпат розпочав у США, в університетах Нью-Йорка і Вашингтона, викладав у Колумбійському, Прінстонському, Бількентському державних університетах. На даний момент професор Кемаль Карпат продовжує працювати на історичному відділенні університету Вісконсіна.

ФОТО: інтернет

QHA