КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 17 лютого, у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбудеться відкриття виставки «Український Схід» про бойові дії протягом 2014-2017 років. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

Виставка складається з розповідей про участь різних військових формувань, добровольчих батальйонів у бойових діях на Сході України протягом 2014-2017 років. У символічні батальйони об'єднані капелани, медики, волонтери, військові журналісти, а в «іноземний легіон» — білоруси, грузини, чеченці і представники інших народів, які допомагають українцям захищати рідну землю.

Центральна композиція «Хресна путь» уособлює криваву ціну, яку платить український народ за право вільно жити на своїй землі. В її основі карета швидкої допомоги 17-го батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади. Разом із солдатами вона пройшла «гарячими місцями» Луганської та Донецької областей, врятувала сотні поранених і вивозила тіла загиблих. Поруч закривавлений одяг полеглих 2014 року Героїв України генерал-майора Сергія Кульчицького, сержанта Олега Михнюка, а також матеріали загиблих цієї зими Героя України капітана Андрія Кизила, розвідника Леоніда Проводенка, санінструктора Наталії Хоружей, сержанта Володимира Крижанського та інших.

У пролозі до виставки колекції прапорів і шевронів, переданих до музею безпосередньо учасниками бойових дій.

Протягом двох з половиною років співробітники музею зуміли зібрати понад 4 тисяч автентичних музейних предметів. Половина з них експонуватиметься вперше.

Партнерами проекту є команда журналістів ТСН каналу «1+1» і волонтери гуманітарної місії «Чорний тюльпан».

Також під час відкриття відбудеться зустріч із героями виставки та членами їхніх сімей.

ФОТО: інтернет

QHA