КИЇВ (QHA) -

У Національній академії внутрішніх справ відбулися Шевченківські читання з нагоди 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. У рамках читань також вібулася презентація факсимільної копії бібліографічного раритету — оригіналу «Кобзаря» 1840 року з літфонду Інституту літератури НАН України. Видання було вручено кожному учаснику. Нагородив переможців Шевченківських читань глава Нацполіції України Сергій Князєв.

— Тарас Шевченко не був політиком, але на його ідеях виховуються зараз справжні українці, політики, патріоти. Він не був дипломатом, але своєю роботою і прагненням до незалежності і автентичності українського народу, сьогоднішні дипломати беруть у нього приклад. Творчість Тараса Григоровича актуальна не тільки тим, що в ньому порушені вічні питання, а й тим, що там надані на них відповіді. Він був одним з тих пророків, які змогли чітко сформулювати і дати світові поняття і розуміння про те, хто такі українці і Україна. І від вас, у тому числі, залежить, чи буде наша держава незалежною, або вона знову на 400 років стане придатком якоїсь імперії, — заявив керівник Нацполіціі України Сергій Князєв.

Про життя Кобзаря і його творчість розповів відомий український літературознавець і громадський діяч Микола Жулинський.

— Найбільша заповідь Шевченка — це любов до України. Також він увесь час закликав до порозуміння. Він навіть звертався і до багатих, і до тих, хто став відчуженим від власного народу, тобто, закликав до національної єдності усіх, хто живе в Україні і тих, хто хоче добра Україні. І цей заклик до єдності, порозуміння, як мені здається, найважливіший. Тому що в цьому закладено і основу мирного існування України. Я думаю, ці молоді правоохоронці, ті, хто буде піклуватися про наш народ, наше суспільство, для них дуже важливо, щоб не було ворожнечі, щоб був мир, спокій і взаєморозуміння. Щоб ми жили, як велика сім'я. Адже Шевченко саме так і думав про Україну, як про велику родину, — підкреслив Микола Жулинський, директор Інституту літератури НАН України.

Читання супроводжувалися виступами музичних колективів Національної академії внутрішніх справ та солістів ансамблю Державної прикордонної служби. Зі сцени зачитали вірші Шевченка, які принесли студентам перемогу. Участь в конкурсі брали курсанти та студенти різних вищих навчальних закладів України, пов'язаних з діяльністю правоохоронних органів і безпекою життєдіяльності.

— Я перейнялася саме історією наймички. За часів Шевченка це була не перша і не остання історія жінки, яка не могла забезпечити себе і свою дитину, не могла жити поруч зі своєю дитиною. А жити поруч все життя і не мати можливості навіть сказати: "Я тебе люблю" — це дуже важко. Хоч я і молода, але розумію це. Я вивчила цей уривок за три години. Декламую вірші часто, тому для мене це не складно, вчила і набагато довші уривки, — розповіла кореспонденту QHA Олександра, яка зайняла перше місце на конкурсі.

Нагадаємо, у Львові поставили рекорд, виконавши "Заповіт" Шевченка у 100 голосів.

Раніше, 9 березня, президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року.

QHA