МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Сьогодні у Маріуполі у вільному просторі «Халабуда» відкрилася фотовиставка «Якби не війна». Це волонтерський проект, який зібрав історії живих і загиблих солдатів, їхніх матерів, дружин, коханих — всього 122 фотографії людей, що пішли на війну. Серед них — українці, італійці, хорвати, грузини, білоруси, росіяни... Організатори відзначають, що в ході підготовки експозиції навіть іноземні воїни говорили з ними українською і зізнавалися, що встигли не тільки вивчити мову, але і прив'язатися до тих місць, де служили.

Олена Велячкова, одна з організаторів, розповіла, як усе починалося:

— Цей фотопроект був придуманий спонтанно і замислювався виключно як волонтерський для розміщення у соціальних мережах. Ми прості волонтери, які допомагали нашим хлопцям у госпіталях. І ми не маємо відношення до фотографії або мистецтва. Але за час проекту ми навчилися всьому, навіть накладати макіяж дорослим і мужнім солдатам (мова йде про гримі для студійної фотосесії,  ред.).

Представлені на виставці портрети воїнів розділені на вісім блоків.

Великий блок соціальних робіт складено з фотографій бійців у формі, а також в одязі, що представляє їхню професію. Проблема повернення ветеранів до мирного життя, на думку організаторів, особливо гостра.

Окремим великим блоком виділяється добірка історій загиблих солдатів. Їхні портрети виконані у стилі малюнків і доповнені лампадками.

Характерно, що маріупольський майданчик для розміщення виставки є волонтерським центром, у якому надають гуманітарну допомогу військовим і цивільним: надають продукти харчування, одяг, елементи екіпірування для солдатів.

Виставка у Маріуполі триватиме тиждень, після чого вирушить у подорож містами України.

QHA