МАРІУПОЛЬ (QHA) -

11 березня в арт-просторі «Тю» відкрилася фотовиставка всесвітнього масштабу «Ветерани». Під час підготовки до виставки Саша Маслов об'їхав весь світ, побував у гостях у багатьох старих, вибравши історії їхніх життів і цитати для демонстрації глядачам. На ній представлені портрети ветеранів Другої світової війни у ​​звичній для них домашній обстановці. Це — частина робіт з колекції Саші Маслова американського фотографа, українця за походженням. Всього колекція налічує близько ста робіт, які складаються з фотопортретів, а також інтерв'ю з ветеранами, де вони розповідають зворушливі і неймовірні історії своєї війни.

Ось приклади підписів до деяких з представлених портретів:

«Я не відчував ненависті ні до українців, ні до німців, тому що йшла війна. Здається, ніхто особливо не переживав щодо свого життя. Ось до чого все дійшло ... », — Олексій Георгієв, Росія.

«Ми хотіли піти на війну, тому що були молодими. Так, ми хотіли воювати, але нічого не знали про війну...», — Константінос Коркас, Греція.

Для експозиції було відібрано 22 роботи — найяскравіщі історії ветеранів війни з України, США, Росії, Японії, Білорусі та інших країн. Виставка була представлена ​​в Америці, а через рік — в Україні. Організатори зазначають, що вона викликала великий інтерес публіки, і було прийняте рішення проїхати по різних містах України з туром «Ветерани».

Маріуполь став завершальним у турі, каже Дмитро, організатор виставки, і це можна вважати знаковою подією. Можливо, колись і про ветеранів сучасної війни створять подібну виставку. А поки ми можемо тільки рефлексувати і переживати події, які відбуваються в декількох кілометрах від нас.

QHA