МАРІУПОЛЬ (QHA) -

6 січня, напередодні Різдва, у Маріуполі організували справжній вертеп. Ініціаторами масового традиційного гуляння стали благодійний фонд «Карітас Маріуполь» та волонтери. Подібні заходи незвичні для маріупольців, зазвичай на Святвечір місцеві палаци культури і творчі колективи показують свою стандартну програму, присвячуючи темі Різдва тільки пару номерів. Але вже другий рік поспіль різдвяні свята стають все більш традиційними, і маріупольці почали до цього звикати.

Цього року на головній площі міста була організована благодійна акція в підтримку дітей-сиріт. У рамках акції кожен бажаючий міг взяти свічку і запалити її від Віфлеємського вогню. За два дні до Різдва Вифлеємський вогонь привезли до Маріуполя вихованці «Пласту». Вони рознесли вогонь по школам-інтернатам, лікарням, передали на передову і всім нужденним. Тепер цей вогонь виявився на Театральній площі, що охороняється від вітру і дощу поруч із яслами та копицями сіна, які імітують народження Христа. Біля ялинки разом із свічками в руках зібралося кілька десятків людей, для яких на сцені були розіграні уривки традиційного вертепу і заспівані колядки. Діти і дорослі в традиційних образах кози, ангелів і з різдвяною зіркою бажали всім щастя і миру.

На свято, організоване волонтерами, місцева влада виділила годину, не дозволивши підключитися до апаратури і мікрофонів. Після вертепу на сцені з'явилися міські творчі колективи на чолі з Дідом Морозом і Снігуронькою. Для них знайшлася і фонограма, і мікрофони, але не знайшлося нової програми для 2017 року. Як і в минулі роки, «дідусь» з «онучкою» вітали маленьких маріупольців балаганом і жартами за старою традицією, забувши про Святого Миколая та саме свято Різдва.

QHA