ЛЬВІВ (QHA) -

12 грудня у приміщенні молодого львівського Меморіального музею «Територія терору» відублося відкриття виставки «Особисті історії Революції Гідності».

До експозиції увійшли фотографії та артефакти з Майданів по всій країні. Звісно, більша частина експонатів — з київського Майдану Незалежності. 

Особливістю кадрів є те, що їх протягом кількох місяців надсилали організаторам люди, які у різні дні та у різних містах перебували у епіцентрах Революції Гідності. Тобто кінцевий результат був несподіваним навіть для самих ораганізаторів:

— Чотири роки тому все почалося із імпульсу, спонтанно. Так само й ми хотіли бути ближчими до атмосфери, що панувала тоді, не продумувати наперед, а творити разом із тими людьми, які були очевидцями тих подій. Ми дуже раді поспілкуватися нині із авторами цих кадрів, багатьох із них бачимо вперше. Адже ідея була не просто показати фотографії з Майдану, а побачити тих людей, що творили історію там, почути їхні спогади, — зазначила директорка Меморіального музею «Територія терору» Ольга Гончар.

Також пані Ольга акцентує увагу на тому, що за час, що минув після Майдану, ми встигли побачити чимало кадрів відомих репортажників та фотохудожників, а тут більшою мірою власне представлені фотографії, зроблені простими людьми. 

На виставці представлені роботи Арифа Багірова, Ігоря Борисова, Дениса Страшного, Тараса Вінцковського, Мирослави Вовк, Олександра Волчанського, Степана Вязміна, Уляни Дейнеки, Ірини Данилевич, Дмитра Купріяна, Юлії Доліної, Юрія Дубленича, Віктора Задирайчука, Олени Задорожної, Богдана Захара, Олега Заячківського, Александри Кроліковски, Галини Кузь, Миколи Кулика, Олександра Купного, Сергія Моргунова, Наталії Окрепки, Оксани Ati, Ігоря Паславського, Світлани Поваляєвої, Андрія Рачинського, Миколи Савельєва, Андрія Степанюка, Сергія Стецюка, Богдани Ткачук, Володимира Федотова, Богдана Хабера, Михайла Шишки, Ольги Щеглюк, Володимира Щербини та Ігоря Садового. 

— Добре пам`ятаю як їхав тоді на Київ, дружина у нагрудну кишеню поклала пластиковий образок, а донька бажала недоїхати до Києва, як відчували... Мав бути на Майдані з самого ранку 20-го, але автобус спізнився, і ми приїхали якраз після того страшного масового розстрілу. На той момент ніхто нічого не повідомляв, ми не розуміли, що відбувається, і вже аж потім ми дізналися про снайперів у готелі "Україна", що були живими мішенями,  згадує криваві події очевидець та автор фотографій Юрій Дубленич. 

Головна мета виставки "Особисті історії Революції Гідності" нагадти суспільству про насильство, яке забрало десятки мирних життів та привернути увагу до цінності людського життя, прав та свобод кожного із нас.

Відвідати виставку можна з 12 по 15 грудня. Надалі щочетверга і щоп’ятниці з 10.00 до 18.00, до 14 лютого. Вхід вільний.  

QHA